Paní Miluše Křemenáková, která pracuje na čerpací stanici v Luštěnicích, zřejmě jen tak nezapomene na úterní podvečer. Zejména tedy na jednoho z „povedených“ zákazníků.

Vše začalo nevinně. K jednomu ze stojanů luštěnické čerpací stanice přijel bílý favorit se dvěma muži. Z automobilu vystoupil jedenatřicetiletý muž, vsunul čerpací pistoli do nádrže a nechal do ní proudit benzin. „V tom momentě si muž odskočil k nedalekému křoví, kde byl všem na očích, a začal tam močit. Nedalo mi to, neboť už tímto krokem ve mně muž vzbudil nedůvěru. Raději jsem si tedy opsala číslo poznávací značky automobilu,“ uvedla Miluše Křemenáková. Později zjistila, že udělala dobře.

Jak uvedla paní Křemenáková, věci se dále udály rychle. Ke druhému stojanu přijelo druhé auto. Jeho řidička načerpala benzin v menší hodnotě. Muž, který mezitím vykonal potřebu, rovněž dočerpal a to za tisíc čtyři sta korun.

„Řidička šla zaplatit a muž z favoritu něco přehraboval na zadním sedadle, myslela jsem, že hledá peněženku. V momentě, když zašla řidička ke kase, muž jednoduše nasedl do auta a ujel,“ popisuje Miluše Křemenáková.

„Vyběhla jsem ven, ale nemohla jsem nic dělat. Nechtěla jsem se nechat přejet. Oba dva muži se na mě akorát výsměšně podívali. Nedivila bych se v případě mladých výrostků, ale jak řidiči, tak i spolujezdci bylo okolo třiceti let,“ vysvětlila Křemenáková.

Podle tiskového mluvčího boleslavských policistů Ladislava Mareše natankalovala povedená dvojice přes čtyřicet litrů benzinu. Přestože se čerpadlářce při odjezdu doslova vysmáli, po pár desítkách minut jim smích rychle z obličeje zmizel!

„Policisté začali po bílém favoritu i jeho řidiči ihned pátrat. Auto i s pachatelem zadrželi v Jabkenicích,“ uvedl Ladislav Mareš.

Kuriózní na celé záležitosti je také to, že řidič před několika týdny přišel o poslední z dvanácti bodů z karty řidiče. Za volantem tak neměl vůbec co dělat. Tímto způsobem tak na sebe ještě více upozornil a také na to doplatil! Na policejní služebně v Dobrovici si pak muž vyslechl podezření ze spáchání trestného činu řízení bez řidičského oprávnění. Krádež benzinu budou policisté řešit samostatně. Při krádeži vznikla škoda přibližně 1400 korun. Policisté tak budou případ řešit jako přestupek.

Adéla Šťástková, Tomáš Ježek