Třicetiletý muž se chtěl snadno obohatit a vydal se ve čtvrtek večer krást v Mladé Boleslavi. Za cíl svého „snažení“ si vybral okapové svody na budově Veterinární kliniky v Mládežnické ulici. Vůbec mu nevadilo, že na klinice je nepřetržitě personál a že na budovu je velmi dobře vidět z okolních panelových domů.

Kolem půl dvanácté večer se pokoušel dva okapové svody vytrhnout s ukotvení, což se mu podařilo jen zčásti. Přesto na objektu způsobil škodu asi šest tisíc korun. S nepořízenou z místa odešel, ale policejní hlídka ho po chvíli vypátrala a zadržela.

"Muž kradl i přes to, že za krádež byl v dubnu loňského roku soudem potrestán trestem odnětí svobody na deset měsíců s podmínečným odkladem a zkušební dobou na tři roky. Na obvodním oddělení si vyslechl podezření z poškozování cizí věci a pokusu krádeže. Případ policisté dále šetří ve zkráceném přípravném řízení a muž je stíhán na svobodě. K deseti měsícům za předchozí krádež mu zřejmě soud v budoucnu přidá další trest. Do vězení může jít až na tři roky," řekl mluvčí policistů Ladislav Mareš.