Mladoboleslavští policisté na sociálních sítích zaznamenali šíření zprávy, ve které autor píše o "astronomickém" počtu znásilnění, ke kterým má docházet na veřejných místech v okrese Mladá Boleslav. Pisatel v příspěvku varuje ženy a dívky před násilníky, kteří se pohybují po Mladé Boleslavi a znásilňují ženy.

Vzhledem k tomu, že žena nebyla evidentně schopna ovládat své chování a jednání, převezli ji strážníci k lékařskému vyšetření na interní oddělení Klaudiánovy nemocnice.
Opilá žena řádila v boleslavském McDonaldu, pak téměř skočila pod auto

Policie veřejnost, a především ženy, uklidňuje, že na území Mladé Boleslavi rozhodně nedochází k takové trestné činnosti, kterou muž na sociálních sítích popisuje. „Žádáme všechny, aby si zprávy podobného typu nejprve dobře ověřili na věrohodných místech a nesdíleli smyšlené a lživé příspěvky,“ vyzývá policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Případem se zabývají mladoboleslavští kriminalisté a celou věc a příspěvek na sociálních sítích začali prověřovat jako šíření poplašné zprávy.

Všímavá řidička informovala strážníky o tom, že vozidlo dojelo k nákupnímu centru Olympia a jeho řidička je zjevně pod vlivem omamné látky.
Foto: Řidička netrefila na kruhák, nadýchala 3,12 promile

Kriminalisté v Mladé Boleslavi od začátku letošního roku šetřili šest případů znásilnění, kdy u tří z nich v průběhu prověřování zjistili, že k nim nedošlo. Další dva případy se odehrály v domácím prostředí mezi osobami, které se vzájemně znaly. "Jeden případ se stal skutečně na veřejně přístupném místě v Mladé Boleslavi. Tam 30letý muž poškozenou povalil do trávy a i přes její odpor jí líbal, osahával na intimních partiích a násilím jí bránil odejít. Poškozená se aktivně bránila a křičela, proto svého jednání násilník později zanechal,“ uvedla Schneeweissová s tím, že policisté muže rychle dopadli, obvinili jej z přečinu znásilnění a pachatel skončil ve vězení.