Mladoboleslavská policie vede trestní řízení proti pachateli napadení. Tím je osmadvacetiletý muž, který zaútočil na strážce zákona, kteří se jej snažili zadržet 17. března v Mladé Boleslavi.

„Osmadvacetiletý muž zaútočil na policisty nožem poté, co se jej snažili zadržet pro předchozí násilnou trestnou činnost. K incidentu došlo nejprve na parkovišti obchodního domu v ulici Havlíčkova, kde na jednoho policistu zaútočil nožem a následně v agresivním jednání pokračoval na nedaleké autobusové zastávce,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Na zastávce muž navíc využil procházející ženu, kterou si přitiskl k hrudníku a nožem ji ohrožoval.

„Policistům se tohoto muže, který byl pod vlivem návykových látek, podařilo za použití donucovacích prostředků odzbrojit a zadržet," dodala Nováková.

Agresor skončil v cele předběžného zadržení a aktuálně je ve vazbě. „Obviněný byl ze zločinu násilí proti úřední osobě, za což mu v případě prokázání viny hrozí až šestiletý trest odnětí svobody,“ dodala Nováková

Policie nyní hledá napadenou ženu, ale i další svědky incidentu, kteří by k němu měli jakékoli informace, aby se přihlásili mladoboleslavským kriminalistům telefonní číslo 735 785 751 osobně na jakékoliv policejní služebně, nebo na klasické lince 158.