Rvačku, při které šlo o zdraví vyšetřují od čtvrteční noci policisté.

Podle zatím zjištěných informací došlo v neblaze známé lokalitě u parkoviště v Havlíčkově ulici k potyčce mezi několika osobami.

Osmnáctiletou cizinku v jednom z nedalekých barů při odchodu slovně obtěžovala zřejmě značně opilá dvojice, kterou tvořil třiatřicetiletý Čech a o pět let starší cizinec.

Slovní „přestřelka" se u východu z baru uklidnila, nicméně oba muži zřejmě chtěli v incidentu pokračovat.

Dívku spolu s jejím pětadvacetiletým přítelem muži pronásledovali, přičemž neustále slovně útočili.
Nakonec kolem druhé hodiny ráno u parkoviště mladší pár dohonili a od slov přešli dokonce k fyzickému útoku. Pětadvacetiletého cizince srazili zřejmě pěstí k zemi a podle všeho hodlali v útoku pokračovat.

V té chvíli na místo dorazil kamarád napadeného mladíka, který je v Boleslavi na návštěvě z ciziny a v žádném případě neměl v úmyslu se na ulici prát.

Když se slovně kamaráda zastal, dostal ránu pěstí a posléze ještě další. Ve chvíli, kdy útočníci strčili do dívky, musel snahu o nenásilné řešení konfliktu odložit stranou.

Mladík z ciziny totiž dříve boxoval, a proto se nechtěl fyzicky bránit. V sebeobraně ale musel útočníky zpacifikovat, a tak padlo několik ran pěstí směrem od napadených k útočníkům.

Ty nakonec musela z místa konfliktu odvézt sanitka a jejich ošetření si vyžádalo lékařskou asistenci.
Třiatřicetiletý útočník má několik šrámů a otřes mozku, jeho o pět let starší kamarád dopadl ještě o něco hůř. Kromě modřin a podlitin, které utrpěl po obranných ranách své oběti, si při pádu zlomil nohu v kotníku. Oba společně zůstali v nemocnici.

Případem se policisté zabývají. Zraněné útočníky ale ještě nemohli řádně vyslechnout. Výpověď cizinců je celkem věrohodná. Napadení ani nebyli výrazně pod vlivem alkoholu. Oba nadýchali kolem půl promile.