V neděli po druhé hodině ráno kontrolovali dopravní policisté v Mladé Boleslavi vozidlo Škoda Favorit, které jelo velmi pomalu.

Osádku tvořila trojice mužů. Důvodem jejich pomalé jízdy byl náklad kanystrů, který vozidlo vezlo. Policisté náklad zadokumentovali, stejně jako posádku vozidla a po kontrole je nechali pokračovat v jízdě.

Informaci o nákladu a kontrole vozidla si převzali kriminalisté, kteří o několik hodin později dva zmůžů zadrželi.

"S pouty na rukou skončili třiapadesátiletý a čtyřicetiletý muži z Mladé Boleslavi. Třetí muž, který byl ve vozidle kontrolován, se zatím skrývá." uvedl policejní mluvčí David Schön.

Kriminalisté mají indicie, že se tato trojice mužů dopouštěla několik měsíců krádeží nafty z různých motorových vozidel. Hlavním důkazem proti trojici mužů byl také kamerový záznam, který je zachycoval při krádeži nafty ze stavebních strojů v Bezděčíně začátkem minulého týdne.

Trojice zlodějů tam způsobila škodu téměř třicet tisíc korun. Zadržení muži jsou zkušení kriminálníci, doznali pouze jednu krádež, při které je zachytila bezpečnostní kamera.

Vyšetřovatelka v úterý obvinila dva zadržené muže z trestného činu krádež. Třetí muž bude obviněn bezprostředně po vypátrání.

Kriminalisté na případu dále intenzivně pracují a shromažďují důkazy. Všem pachatelům hrozí aktuálně tříletý trest odnětí svobody. Trestní stíhání je vedeno na svobodě.

Je tedy otázkou, zda půjdou po naftě i nadále a nebo zda se zázračně napravili.