Příležitost „udělala zloděje“ ve chvíli, kdy si majitel vozítka jako obyčejně zajel z domova na pivko. „Jako vždy zaparkoval před hospodou a došel dovnitř. Když asi o hodinu později vyšel ven, zjistil, že mu s největší pravděpodobností někdo vozík odcizil – a celou věc nahlásil na policii,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. S dodatkem, že již o dva dny později měl vozík zpět.

Na ukradeném vozítku vyrazil zloděj do ulic, aby se svou kořist pokusil zpeněžit. Za tisícovku vozík prodal 53letému muži s handicapem, pro něhož byla tato pomůcka jako dělaná: skutečně by mu výrazně usnadňovala život. Jenže neusnadňuje. Kupec si záhy uvědomil, že tahle věc musí mít podstatně vyšší hodnotu. Začal tedy hledat na internetu – a skutečně: zjistil, že určitě stojí přes 150 tisíc. S pochybnostmi se tedy ozval policistům. Ti potvrdili, že se opravdu jedná o kradenou věc.

Zatímco vozítko zamířilo zpátky ke svému skutečnému majiteli, policie získala indicie k tomu, kdo by mohl být pachatelem. Jednařicetiletého podezřelého se skutečně podařilo najít a zadržet. Ten krádež přiznal – a když už v tom jednou byl, doznal se i ke krádeži elektrokoloběžky o dva dny dříve. Čelí tak stíhání pro pokračující přečin krádeže. Pokud bude odsouzen, jako recidivistovi mu hrozí přísnější trest. „Vzhledem k tomu, že za obdobou trestnou činnost byl v posledních třech letech odsouzen, hrozí muži až pětiletý trest odnětí svobody,“ konstatovala Schneeweissová.