Škoda Roomster, jedna ze sedmi škodovek, které zloději odcizili v noci na sobotu naložené na kamionu z areálu přepravní firmy v Líbeznici u Prahy, byla v pondělí nalezena u Luštěnic na Mladoboleslavsku.

„Auto bílé barvy bylo odstaveno poblíž lesa bez kol a klíčů do zapalování. Bude tak nutné investovat do jeho opravy,“ sdělil Deníku jednatel okradené přepravní firmy Autopepr Milan Perník.

Další auta mají

Další tři vozy Roomster a tři superby jsou nadále zřejmě ve spárech bandy zlodějů. Původně vyčíslená škoda osm milionů se tak snížila na 5,7 milionu korun, včetně odečtení zhruba dvou milionů korun za kamion, který drzí zloději odstavili provokativně na parkovišti před hlavní branou automobilky Škoda v Mladé Boleslavi.

Ke krádeži došlo v noci na sobotu v areálu firmy v Líbeznici u Prahy, když jeden ze zlodějů přesvědčil vrátného, že má pověření od jednatele firmy rozvést nové Škodovky naložené na kamionu a původně určené pro pražské autosalony.

Ve firmě pak rozbil okno kanceláře, vnikl dovnitř a odcizil klíče. Pachatelé pak s kamionem jeli po rychlostní silnici R10 směrem na Mladou Boleslav. Přitom je zaznamenaly mýtné brány a policie tak má podrobný přehled o jejich pohybu. V kamionu navíc zapomněli tachografový kotouček s podrobným záznamem jízdy.

Auta vyložili u Brandýsa

„Díky tomu víme, že sjeli z rychlostní silnice R10 u Brandýsa a na parkovišti u autosalonu Hoffmann a Žižák, kde vozy v čase od 23.35 do 1.15 hodin složili z kamionu a převáželi dál. Bohužel je přitom nenatočily žádné kamery, protože se jedná o parkoviště asi 300 metrů vzdálené od autosalonu, kde kamery nejsou,“ řekl Deníku Milan Perník.

Po složení odvezli odcizená vozidla neznámo kam další řidiči, kteří se na toto místo dopravili v osobním vozidle Škoda Favorit světlé barvy. Jednalo se pravděpodobně o skupinku mladých mužů.

Kamion provokativně odstavili u Škodovky

Pachatelé pak pokračovali směrem na Mladou Boleslav, kam přijeli ve 2.40 hodin ráno. Podle záznamu z mýtné brány před Mladou Boleslaví už byl kamion skutečně vyložený. Později jej zloději odstavili u automobilky a zmizeli.

Pracuje policie pořádně?

Jednatel přepravní firmy vypsal odměnu za informace vedoucí k nalezení odcizených vozidel ve výši 200 tisíc korun. Zatím pátrá na vlastní pěst. Vozy hledá i středočeská policie. „Bohužel s prací policie nejsem moc spokojený, zatím jsme si všechno museli udělat sami. Policie řádně neprověřila naše informace a tipy, které jsme ji dali,“ řekl Deníku jednatel Firmy Milan Perník.

Policie to ale rozhodně odmítá. „Naše kriminální policie samozřejmě naplno pracuje na tom, aby byl pachatel zadržen,“ řekl Deníku opačné stanovisko policejní mluvčí Jakub Vinčálek. Podle něho zatím policie nemůže sdělit k případu bližší informace, aby nedošlo k ohrožení vyšetřování. Na případ je uvaleno informační embargo.