Celé město stále mluví o čtvrteční rodinné tragédii na sídlišti.

„O motivu činu zatím nemáme jasno, musíme rozplést rodinné vztahy. Budeme zjišťovat i to, zda mladík nebyl pod vlivem návykových látek," uvedla Soňa Budská, krajská policejní mluvčí.

Devatenáctiletý mladík pobodal oba své rodiče a sestru, a pak skokem z okna v sedmém patře spáchal sebevraždu.

Mladíka se snažili lékaři na místě oživovat, ale na následky mnohočetných zranění zemřel. Dva pobodané transportovaly do nemocnic vrtulníky, nejmladší z pobodaných skončila v mladoboleslavské Klaudiánově nemocnici.

„Mladá žena utrpěla šest bodných ran, z nichž čtyř byly na břiše a dvě na zádech," uvedla mluvčí nemocnice Kamila Hamáčková.

„Byla operována, v současné době je její stav stabilizovaný a je na chirurgické jednotce intenzivní péče. Pokud se bude dobře zotavovat, lékaři předpokládají možnost jejího propuštění do dvou týdnů," doplnila mluvčí.

Nejvážnější byl stav otce útočníka, kterého vrtulník transportoval do střešovické nemocnice.

„Sedmačtyřicetiletého muže museli po napadení lékaři uvést do umělého spánku. Byl ihned operován a nyní je umístěn na jednotce intenzivní péče. řekla mluvčí tamní nemocnice Jitka Zinke.

Kriminalisté včera byli na místě události až téměř do deseti večer. Obyvatelé domu, kde se tragédie odehrála, jsou značně otřeseni.

„Moc jsme je neznali, ale člověk, aby se bál, na koho v domě narazí," řekl jeden z obyvatel paneláku.

Podle pedagogů ze základní školy, kterou navštěvoval od šesté do deváté třídy, byl útočník běžný žák, obyčejný kluk a nikterak nevybočoval. Žádné vážné problémy s ním, jako s žákem základní školy, nebyly.

Při příchodu na školu se živě zajímal o všechny školní akce. Nikdo si nedokáže vysvětlit, co se vlastně stalo.

Případ i nadále sledujeme.  Mladík pobodal rodiče a skočil z okna