Policie si pro Michala Hiřmana, syna Pavla Hiřmana, ředitele Střední školy fotografické, filmové a televizní ve Skalsku, přišla před rokem přímo na půdu školy, kde sám vyučoval. Přímo ze střechy instituce jim muž ale pláchnul.

„Od 8. ledna 2018 jsme pátrali po osmatřicetiletém odsouzeném muži, který se záměrně vyhýbal nástupu trestu odnětí svobody a byl odsouzen za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.

V polovině ledna ale spadla klec. Muž byl zadržen na základě Evropského zatýkacího rozkazu ve Velké Británii v Dundee a 26. ledna připraven do České republiky k výkonu trestu odnětí svobody ve Věznici Praha Ruzyně.

Otec odsouzeného se k celé záležitosti odmítl vyjádřit. "Nemůžu se vám vyjádřit, nevím, o co jde, děkuji vám za informaci," uvedl Pavel Hiřman. K odsouzení syna jen řekl, že bylo podáno trestní oznámení.

Případ se táhl skoro 4 roky. Už v roce 2015 u Hiřmana policisté zajistili přes třicet gramů žlutobílé krystalické látky, mělo jít zřejmě o pervitin, a také konopí. Učitel tenkrát neměl popřít, že by drogy opravdu držel. Odmítl však tvrzení, že by látky prodával na škole. Následně byl odsouzen na 30 měsíců vězení, nástupu trestu se však vyhýbal a před rokem při zatýkání utekl. Třicet měsíců se mu může prodloužit až o dva roky.