Na začátku byl zásah aktivního občana z poslední červencové neděle. Ten 28. července půl druhé hodiny před polednem přivolal policisty k obchodu s potravinami v Mratíně. S tím, že si všiml, jak zaparkovala a vystoupila žena, která je očividně pod vlivem alkoholu – a to zcela zjevně v množství větším než malém. Kromě toho, že přivolal policejní hlídku, také tento svědek bránil řidičce v odjezdu.

To, že se v odhadu jejího stavu nespletl, potvrdila dechová zkouška. Opakovaně se na displeji objevila trojka: tři promile. Ukázalo se navíc, že dotyčná má blokaci řidičského oprávnění, připomněla Hašlová. „Policisté s ženou provedli nezbytné úkony trestního řízení – a za účelem sdělení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky ji vzhledem k její opilosti předvolali na následující den,“ konstatovala mluvčí.

| Video: Youtube

Upozornila však, že i když se v pondělí žena v určeném čase dostavila na služebnu, na první pohled byla v ještě horším stavu než o den dřív. To potvrdila i dechová zkouška: tři a půl promile. Následovalo tedy nové předvolání na další den; tentokrát na úterý. Ještě to však nebyl konec. Přímo z policejní stanice žena zamířila ke svému autu, které nechala zaparkované o pár set metrů dál. Usedla za volant – a jela.

Když ji policisté zastavili, znovu foukala – a opět nadýchala. Potvrdilo se, že skutečně řídila s více než třípromilovou hodnotou. To už ale nezůstalo bez odezvy: putovala střízlivět na záchytku. Poslední červencové úterý se pak dočkala sdělení podezření ze spáchání trestného činu. Za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky může být u soudu v případě uznání viny ve hře až roční vězení. Přitěžující okolností je, že se skutku se dopustila ve dvou případech.