Podvody na Internetu si šestatřicetiletá žena za dva roky své činnosti vydělala zřejmě více než sto tisíc korun. Tato suma ale nemusí být zdaleka konečná a policisté její činnost dále vyšetřují a odhalují.

Podvodnice z Dolního Bousova byla ve své „práci" velmi vynalézavá a usilovná. Už v roce 2010 nabízela na různých serverech použité dětské zboží za atraktivní ceny.

Po obdržení plateb zboží většinou nedodala a nebo doručila věci značně poškozené, znečištěné a neodpovídající nabízeným produktům.

Cena prodávaných věcí se vždy pohybovala do částky pět tisíc korun. Jen za rok 2010 podle dosavadních výsledků vyšetřování podvedla více než sto osob.

„Vyšetřování trestné činnosti ženy však nadále pokračuje. Již nyní máme indicie, že podvody páchala i během loňského i letošního roku. Přesný počet skutků, počet podvedených lidí i celková škoda tak budou přesně zjištěny, až po rozkrytí dalších účtů, které žena pro podvody na internetu používala," říká mluvčí mladoboleslavských policistů David Schön.

Na objasnění tohoto případu pracovali kriminalisté několik měsíců a ještě je velmi mnoho práce čeká.

Vyšetřovatelka šestatřicetiletou ženu obvinila z podvodů na internetu. Její trestní stíhání je vedeno na svobodě. Za prokázané skutky jí v současné době hrozí až pětileté vězení.