Nejvyšší škody provázaly krádeže dvou tepelných čerpadel: ty se v obou případech počítají ve statisících korun. „Nejprve vstoupil pachatel na pozemek, kde u domu poškodil skleněnou výplň okna a rám, následně do domu vnikl a odcizil jednotku tepelného čerpadla a čtvery interiérové dveře. Majiteli tak způsobil škodu ve výši 200 tisíc korun. To však pachateli zřejmě nestačilo: vydal se do dalšího domu, kam se dostal stejným způsobem, a i zde odcizil tepelné čerpadlo a vnitřní jednotku druhého čerpadla. Způsobil tak škodu na odcizení i poškození téměř 260 tisíc korun,“ shrnula policejní mluvčí.

Další kořist už byla skrovnější. Do nedaleké stavební buňky dokonce kdosi vnikl bez toho, že by cokoli odcizil. Úspěšnější byl v další stavební buňce, z níž po vypáčení dveří odnesl vrtačku, akumulátorovou vrtačku a bednu s drobným nářadím obsahující například šroubováky, šrouby či brusné příslušenství – vše v celkové hodnotě 10 tisíc korun.

Pokud se pachatele podaří dopadnout a vinu mu prokázat u soudu, může mu podle slov Schneeweissové hrozit až dvouletý trest. A pokud dotyčný spoléhá na to, že pátrání po vykradačích stavenišť bývá obtížné a objasněnost těchto skutků není vysoká, možná ho zklame další sdělení mluvčí: mladoboleslavští policisté vyhodnocují dostupné kamerové záznamy z okolí.