"Hodinu po půlnoci oznámil telefonicky primátor města, že na Komenského náměstí před poštou dochází ke rvačce," popisuje velitel městských strážníků Tomáš Kypta noční bitku.

Na místo se ihned vydali strážníci, kteří tu nalezli trojici mužů, jejichž spor vyvrcholil fyzickým napadením. Jakmile ale spatřili hlídku městské policie, rvát se přestali.

"Všichni však měli krvavá zranění v obličejích, proto byla na místo přivolána sanita záchranné služby, a rovněž kolegové z Policie ČR," uvedl Tomáš Kypta.

Muži jsou nyní vyšetřováni pro podezření ze spáchání trestného činu.

Nebyla to však jediná rvačka, k níž tuto noc došlo, jen o pár hodin později byl dokonce jedním z aktérů strážník městské policie.

"V časných ranních hodinách oznámil telefonicky občan, že Laurinovou ulicí jde skupinka opilců, kteří kopou do dopravních značek a košů. Při zjišťování skutečného stavu věci v Sirotkově ulici se zmíněnou skupinou občanů najednou kolemjdoucí opilec napadl fyzicky jednoho ze strážníků," vysvětluje dramatické okolnosti Tomáš Kypta.

Strážník však muže lehce zpacifikoval, samozřejmě v rámci zákonných mezí, a poté ho převezl na obvodní oddělení státní policie. Tanto čin by mohl být kvalifikován jako útok na úřední osobu.