Několik měsíců neposílala čtyřiačtyřicetiletá žena z Bělé pod Bezdězem svého syna do školy v Mladé Boleslavi. Na podmět sociálních pracovníků se případem začali zabývat boleslavští kriminalisté. A nestačili se divit!

Ženu i jejího o rok staršího manžela si v pondělí předvolala vyšetřovatelka k výslechu. Jak k případu řekl mluvčí policie David Schön, k jejímu překvapení na ní čekal i syn, který měl být v té době ve škole.

„Vysvětlení toho, že je syn opět za školou, se od obou manželů nedočkala. Paradoxním důvodem, proč syna neposílat do školy je to, že vyžaduje zvýšenou péči a matka ho tedy musela do školy vodit i vyzvedávat a celé dopoledne na něj čekat v Mladé Boleslavi,“ uvedl Schön.

Podle vyjádření matky se čekání prodražilo, protože si musela vždy někde dát kávu a něco k jídlu. Takto utracená dvoustovka denně dost zatěžovala rozpočet rodiny, proto bylo lepší syna do školy nevozit.

Oba rodiče si v brzké době vyslechnou podezření ze spáchání trestného činu ohrožování výchovy dítěte. Hrozí jim až dva roky vězení.