Strážníci rozdali 23 pokut za rychlost

O víkendu se konala dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kontrolu dodržování nejvyšší povolené rychlosti v obcích Jemníky a Čejetice. Celkem strážníci zjistili 24 přestupků spáchaných nedodržením nejvyšší povolené rychlosti. Z toho 23 bylo vyřešeno na místě v blokovém řízení a jeden bude oznámen k dořešení na příslušném odboru magistrátu.

Zablokovala auto, a ještě nadávala

V ulici Mjr. Frymla měl muž svůj vůz zablokovaný autem VW Transporter. Když se na místo dostavila řidička vozu VW, místo omluvy začala oznamovatele napadat, že by se měl naučit jezdit. Poté s jeho svolením sedla do jeho vozidla, aby mu dokázala, že to jde. Teprve poté, když zjistila, že to nejde, svým vozidlem poodjela a umožnila tak oznamovateli odjet.

Stál v protisměru, dostal pokutu

Hlídka městské policie narazila v Máchově ulici na osobní vozidlo značky Volkswagen, parkující v protisměru jednosměrné ulice. Hlídka na vozidlo umístila předvolání pro řidiče – parkovací kartu. Řidič moldavské národnosti se dostavil na služebnu městské policie v odpoledních hodinách a přestupek s ním byl projednán a vyřešen v blokovém řízení pokutou.

Opilec byl odvezen na záchytku

Na třídě V. Klementa u Škoda Auto Muzea se pohybovali dva muži polské národnosti ve značně podnapilém stavu. Jeden z mužů neustále padal do vozovky a druhý se ho snažil vést, ale moc se mu to nedařilo. Jelikož nereagovali na výzvy hlídky, byl muž, který se neudržel na nohách, odvezen na záchytnou stanici. S druhým hlídka přestupek vyřešila v blokovém řízení.

V Kauflandu se „bezpečáci“ nenudí

Bezpečnostní služba obchodního domu Kaufland přivolala městskou policii poté, co zadržela pachatele drobné krádeže. Hlídka na místě zjistila, že občan vietnamské národnosti odcizil zámek a vruty v celkové hodnotě 75 korun. O pár hodin později byl zadržen muž polské národnosti, který odcizil deodorant v hodnotě 66 korun. Oba muži dostali pokutu.

Zabydleli se v křoví za Forem

Za svůj nový domov považovala skupina bezdomovců křoví v okolí bývalého kina Forum. Všiml si toho pracovník kamerového systému, když viděl, že dva muži zmizeli v křoví. Hlídka městské policie při kontrole místa zjistila, že v křoví je dokonce skupina pěti bezdomovců, kteří se zde zabydleli. Hlídka je nechala místo uklidit a poté je odtud vykázala.