Když strážníci přijeli na místo, museli okamžitě zasáhnout. Žena totiž silně krvácela a tak museli kontorlovat její životní funkce a to do příjezdu zdravotníků. Žena pádem na zem utrpěla větší poranění hlavy. Po převozu ženy do nemocnice hlídka strážníků uklidila zakrvácený chodník.

POté je ale zaměstnali opilci a narkomani. Na základě několika telefonických oznámení od občanů, vyjížděla hlídka strážníků za opilci, kteří si vybrali pro místo svého spánku různá místa na území města. Jeden z nich si ustlal u Domu kultury, další v Dukelské ulici, kde ležel na schodišti. Hlídka na místě zjistila pětačtyřicetiletého bezdomovce, kterého probudila a vykázala z místa.

Dále bylo nahlášeno od PČR oznámení o ležícím muži za Českou poštou na tř.Václava Klementa. Strážníci na místě zjistili sedmačtyřicetiletého bezdomovce, kterého probudili a vykázali z místa. Dále bylo telefonicky oznámeno občanem, že v parku za panelovým domem v Havlíčkově ulici leží další muž. Strážníci na místě zjistili osmadvacetiletého narkomana, kterého probudili z jeho drogového opojení a po upozornění na jeho protiprávní jednání ho vykázali z místa.