„Největší problém je tu s dopravou. To se odráží i na činnosti bakovských strážníků, kteří řeší převážně přestupky v dopravě,“ uvedl velitel bakovské policie Aleš Konývka.

Peníze z pokut se ale samozřejmě nikam neztratí. Všechny putují do bakovského rozpočtu, kde pomohou ve financování městských projektů.

Problémy ve městě dělají také bezdomovci. S těmi se ale podle Konývky v současné době potýkají snad všichni strážci zákona – ať městští, tak státní. „Tento problém se nevyhýbá ani nám. V minulosti jsme museli řešit několik případů, kdy se ve městě objevili lidé, kteří se pohybovali po ulicích a přespávali v parcích,“ řekl Konývka. Po doporučení strážníků, aby se obrátili na příslušné úřady v místě jejich posledního trvalého bydliště, se ale z města tyto osoby vzdálily.

Avšak ne všechny. Dva lidé bez domova, které strážníci registrují, jsou ubytováni na soukromém pozemku po dohodě s jeho majitelem.

Ilustrační fotografie.
Výstavba cyklostezky opět potrápí řidiče

Ani loňský rok nebyl ve městě nijak snadný. I v roce 2018 se policisté potýkali s bezdomovci. Po městě se jich pohybovalo v průběhu celého roku sedm. Byla to žena a muž, kteří namátkově přespávali u kostela. Dále muž ubytovaný na vrchu Baba a jeden v přístřešku ve křoví. A další tři, z nichž aktuálně ve městě zbývají právě ti, kteří jsou ubytování na soukromém pozemku.

Rok 2018 byl bohatý i na ztráty a nálezy. „V rámci své činnosti strážníci řešili 19 různých nálezů věcí. Dvě nalezená kola se podařilo vrátit majitelům, nalezené registrační značky od vozidel byly předány na odbor dopravy magistrátu města Mladá Boleslav,“ dodal velitel bakovské policie. Nalezené doklady se podařilo předat zpět majitelům, nebo byly vráceny příslušným úřadům. Ostatní věci, o které se nikdo nepřihlásil, pak byly uloženy na služebně bakovské městské policie.

Policejní statistiky
Za první čtvrtletí letošního roku strážníci v Bakově nad Jizerou na pokutách vybrali 17 100 korun. Loni za celý rok to bylo 55 900 korun, z toho 33 900 korun bylo za parkování a nedodržování zákazových značek. Při dopravně bezpečnostních akcích policisté vybrali 22 000 korun.

Ilustrační fotografie.
V autobusech fungují nově revizoři
Karlštejn, ilustrační foto.
Chcete vyrazit na památky bez front turistů? Pak je nejvyšší čas