Když v půl deváté večer projelo vozidlo Kia Soul světelnou křižovatkou na obchvatu silnice první třídy číslo 38 u Havlíčkovy ulice v Mladé Boleslavi na červenou, hlídka dopravních policistů ani netušila, že nejde jen o jeden z mnoha nebezpečných přestupků.

„Policisté vyrazili za nebezpečně jedoucím autem, jehož řidič šlápl na plyn a začal policejnímu vozu se zapnutými majáky a sirénou ujíždět,“ řekl mluvčí policie Ladislav Mareš.

Šofér objel s autem kruhový objezd a začal ujíždět zpátky směrem na Českou Lípu. Na znamení policistů k zastavení nereagoval a hlídka ho pronásledovala až do Hrdlořez. Tam řidič zajel do slepé ulice a policisté mu další jízdu znemožnili.

Po kontrole sedmadvacetiletého řidiče bylo celkem jasné, proč se snažil ujet. „Má totiž aktuálně platné tři zákazy řízení všech motorových vozidel, které mu v průběhu loňského roku uložil Městský úřad v Mnichově Hradišti, mladoboleslavský magistrát a také Okresní soud v Mladé Boleslavi,“ poznamenal Mareš.

Na policejní služebně si řidič vyslechl podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Policisté případ šetří ve zkráceném přípravném řízení. Pachateli takového trestného činu hrozí až tři roky odnětí svobody.