Jeden z duchapřítomných diváků celé dění dokonce natočil na mobilní telefon. V diskuzích pod videm na sociálních sítích se mnoho lidí pozastavuje, že napadené dívce nikdo nespěchal na pomoc. Jakoby diváci byli spíše pobavení.

Incident potvrdila policie. „Můžeme potvrdit, že v pátek 1. února došlo okolo 16 hodiny před mladoboleslavským obchodním centrem na třídě Václava Klementa k fyzickému napadení nezletilé osoby. Tu napadly dvě další osoby, jedna mladistvá a druhá nezletilá,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková s tím, že policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení. „S ohledem na věk všech zúčastněných, nebudeme k případu poskytovat žádné bližší informace,“ dodala mluvčí.

Vedení města incident odsoudilo. Vyjádřila se k němu například opoziční zastupitelka Jana Krumpholcová. „Myslím si, že takovéto jednání by mělo být široce kritizováno z toho důvodu, aby to nebylo bráno jako legitimizace,“ upozornila Krumpholcová.

I ona se pak pozastavila nad reakcí okolí v době incidentu. „Překvapuje mě lhostejnost okolí,“ dodala mladoboleslavská opoziční zastupitelka.

Na videu je vidět dívka v bílé bundě a dívka v červeném oblečení. Obě se hádají. Dívka v bílé uštědří facku dívce v červeném. Během toho se do celé záležitosti přidá děvče v růžovém.

Napadená slečna po dalších úderech upadne a dostane kopanec do obličeje od dívky v růžovém. Další kopanec jí pak uštědří dívka v bílém. Mezi veřejností se šíří informace, že celý incident měl vzniknout kvůli pomluvě.