Čtyřiaosmdesátiletý muž z Benátek nad Jizerou doplatil na svou dobrotu. V půlce března mu u dveří zazvonil neznámý muž, kterého za důchodcem poslala matka, a chtěl půjčit peníze. S prosbou o půjčku neuspěl, ale nevzdal se. O týden později přišel znovu a přemluvil důchodce, aby ho u sebe nechal nějaký čas bydlet, že nemá kam jít. Jako protislužbu mu nabídl pomoc s úklidem bytu.

"Netrvalo dlouho a z bytu začaly mizet různé věci, od set-top boxu až po housle. Posléze přišel důchodce i o platební kartu, ke které znal jeho nájemník PIN. V úterý na mladého muže uhodil a chtěl kartu vrátit. Nájemník ho ujistil, že kartu nevzal, že leží na stole. To bylo poslední kapkou a stařec svého spolubydlícího z bytu vyhodil," řekl Deníku policejní mluvčí David Schön.

Ve středu dopoledne si šel do banky ověřit stav svého účtu a zjistil, že z účtu povedený nájemník odčerpal téměř deset tisíc korun. Škoda vak může být mnohem vyšší, odcizené housle jsou totiž starožitností.

I přes pokročilý věk byl muž schopný detailně popsat osobu podvodníka i celý průběh společného měsíce v bytě. Benátecké policisty nyní čeká výslech podezřelého šestatřicetiletého muže z Milovic, kterému za zneužití platební karty a krádež věcí hrozí trest odnětí svobody v délce dvou let.