Dopravní policisté chtěli řidiče za volantem osobního vozidla Mercedes-Benz zkontrolovat na 55. kilometru dálnice D10 ve středu dopoledne. Muž však nereagoval na opakované výzvy k zastavení, policejní vozidlo objel a snažil se ujet ve směru na Liberec. To se mu nepodařilo a policisté řidiče s vozidlem zastavili na 71. kilometru dálnice na sjezdu Paceřice v Libereckém kraji.

„Devětatřicetiletý řidič osobní doklady ani doklady k vozidlu nepředložil a odmítal spolupracovat,“ popsala policejní mluvčí Lucie Nováková.

Na místo byla přivolána policejní hlídka Libereckého kraje, která řidiče podrobila dechové zkoušce s negativním výsledkem. Orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek byl však pozitivní. „Policisté při prohlídce vozidla nalezli dva občanské průkazy na jméno řidiče a v zavazadlovém prostoru dvě plynové zbraně. Následnou lustrací dále zjistili, že má muž uložené dva platné zákazy řízení a v době nouzového stavu se opakovaně dopouštěl majetkové trestné činnosti,“ uvedla policejní mluvčí.Policisté Obvodního oddělení Hodkovice nad Mohelkou muži sdělili podezření z přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě prokázání viny hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.