Areál bývalého masokombinátu v Kosmonosích včera v ranních hodinách. Běžná pracovní směna se tam pro jednoho muže z ochranky mění v drama o holý život. Když vyrazil na kontrolu objektů, načapal při lupu zloděje. Poté na řadu přišly zbraně!

Strážný bezpečnostní služby tam na obchůzku areálu objektu, kde nyní sídlí řada firem, vyráží kolem půl páté ráno. Poté podle Milana Mika, provozního ředitele bezpečnostní služby CDS RA + spol., zaslechl z jedné z hal podivné bouchání. „Strážný tedy vešel dovnitř, posvítil tam a uviděl dva zloděje,“ uvedl Mika. Strážný proto sáhnul po pistoli. V tu chvíli již oba zloději na něj mířili svými zbraněmi. Ozbrojení pachatelé se proti samotnému muži z ochranky rozběhli a srazili jej k zemi. „Poté se jim podařilo utéct za budovu, kde měli připravené auto, do kterého nasedli a ujeli,“ popsal další průběh vloupání Mika.

Ozbrojení pachatelé při svém útěku strážného poranili na hlavě. O žádná těžká zranění by se naštěstí jednat nemělo. Nebýt ovšem jeho zákroku, jistě by si pachatelé z kanceláří odnesli mnohem více věcí a peněz! Podle policejního mluvčího mladoboleslavské policie Ladislava Mareše se pachatelům podařilo ukrást jen peněženku se 150 korunami a několika dokumenty.

„Na zařízení způsobili škodu kolem tisíce korun,“ uvedl Mareš. Po pachatelích už policisté pátrají.
Areál bývalého masokombinátu v Průmyslové ulici v Kosmonosích zloděje poměrně láká. Nachází se zde řada firem, které zde mají kanceláře. Skladují se tam drahé náhradní díly, uskladněny jsou tam i motorky. Drobnou krádež tam policisté řešili naposledy před několika dny.