Trhovec si zapomněl vyřídit povolení

Mladá Boleslav/ Na zadost pracovníků boleslavského magistrátu vyjížděla hlídka městské policie na kontrolu trhovců v ulici U Stadionu v Mladé Boleslavi. Podle sdělení úředníků tam prodejci nabízeli věci bez patřičného povolení. Strážníkům se na místě podařilo zjistit jednoho prodejce, který neměl povolení. Hlídka s ním celou záležitost vyřídila v blokovém řízení.

Platit výživné se tatínkovi nechce

Mladoboleslavsko/ Už to bude rok, co muž z Mladoboleslavska nechce platit výživné na svoji čtyřletou dcerku. Povinnost platit mu uložil boleslavský okresní soud. V současné době tak tatínek dluží přibližně třicet tisíc korun. Policisté muže podezřívají z trestného činu zanedbání povinné výživy. Za tento trestný čin hrozí pachateli až jeden rok odnětí svobody.

Zloděje potkal muž v Boleslavi na ulici

Mladá Boleslav/ Je to jen pár dní, co došlo v jednom z domů k vloupání. Podezřelou osobu, která zřejmě za vším stála, pak muž z domu potkal přímo na ulici v Mladé Boleslavi. Její popis vzápětí předal strážníků městské policie. Ti neváhali a muže kráčícího po ulici legitimovali. Následně skončil na Policii ČR, a to z důvodu podezření ze spáchání trestného činu.

Plivání na chodník mladíkům neprošlo

Mladá Boleslav/ Odhazováním nedopalků cigaret a pliváním na chodník si zřejmě krátili dlouhou chvíli mladíci v Krátké ulici v Mladé Boleslavi. To se ale nelíbilo kolem procházejícímu muži, kteří na ně zavolal hlídku městské policie. Po příjezdu strážníků musela skupinka mladých mužů nepořádek kolem sebe řádně uklidit a následně místo opustit.

Opilý muž roztřískal okno ve sklepě

Mladá Boleslav/ Neutichajícím křikem rušil klidný spánek lidí v Máchově ulici opilý muž. To zákonitě nedalo spát lidem z okolních domů a zavolali městské strážníky. Ti na místě opilého křiklouna objevili. Zároveň hlídka zjistila, že muž ještě rozbil sklepní okénko. Na místo musela být přivolána také hlídka republikové policie, která si případ převzala k dořešení.

Ze stavby zmizely stovky litrů nafty

Mladá Boleslav/ Přibližně 250 litrů nafty se během noci na úterý se podařilo ze stavebních strojů ukrást zloději ze stavebních strojů na stavbě obchodního centra v Mladé Boleslavi. Zloději stačilo na jeřábu vypáčit víčko palivové nádrže a v jednom případě rozříznout palivové hadice. Kromě toho nafty chtivý lapka poničil i plachtu na přívěsu. Celková škoda je 20 tisíc korun.