Žena zpronevěřila peníze z tržeb

Mladá Boleslav/ Jen tři týdny stačily ženě z nákupního centra v Mladé Boleslavi k tomu, aby zpronevěřila více než padesát tisíc korun z tržeb. Tyto peníze si následně vedoucí prodejny nechávala pro vlastní potřebu. Jenže na její nekalost se brzy přišlo. Teď je v rukou policie. Za zpronevěru jí tak hrozí až tříletý pobyt za mřížemi, popřípadě peněžitý trest.

Rychlost byla znovu pro řidiče nedůležitá

Jemníky, Bezděčín/ Celkem třináct řidičů nedodržujících nejvyšší povolenou rychlost skončilo v „sítích“ strážníků městské policie. Ti se totiž v Jemníkách a Bezděčíně zaměřili na dodržování nejvyšší povolené rychlosti. Nakonec jedenáct řidičů muselo na místě zaplatit blokovou pokutu za rychlou jízdu. Dva řidiče ale bude řešit příslušný odbor boleslavského magistrátu.

Obsluha zapomněla v restauraci hosta!

Bakov nad Jizerou/ Houkání alarmu přivolalo v Bakově hlídku městské policie k jedné z restaurací na náměstí. Hlídka se spojila s provozovatelem a po jeho příjezdu provedla kontrolu objektu. Tam objevila muže. Nešlo ale o zloděje, který by se vloupal dovnitř. Ba naopak. Chtěl ven, protože jej tam po zavírací době zapomněl personál restaurace. Silně opilý muž poté odešel domů.

Zloděj kradl, i když byl majitel doma

Kosmonosy/ Nezamčených dveří v Tesařské ulici v Kosmonosích využil neznámý zloděj k rychlému obohacení. Po vniknutí do domu ukradl batoh, fotoaparát, řetízky, prstýnky a náušnice. To všechno v hodnotě přesahující pětadvacet tisíc korun. Zloději přitom vůbec nevadilo, že v domě se nachází jeho pravý majitel. Když jej majitel vyrušil, vzal věci a oknem utekl pryč.

Pro pytláka k vodě si přijeli strážníci

Mladá Boleslav/ Možného pytláka, lovícího na břehu Jizery ryby bez patřičného povolení, si všiml muž, který vše oznámil boleslavským strážníkům. Jeho chování mu totiž bylo velmi podezřelé. Strážníci po příjezdu na místo u muže nalezli vlasce, háčky a návnady na ryby. V batohu měl muž navíc už naporcovanou a očištěnou rybu. Případ už řeší státní policie jako pytláctví.

Od silnice zmizela svodidla i sloupky

Bělá pod Bezdězem/ Ani pevně přimontovaná svodidla neodolala na přelomu června a července zlodějům. Od silnice u Bělé pod Bezdězem tak zmizelo přibližně šestnáct metrů svodidel. Zloděj ale v zemi nezanechal ani tři ocelové sloupky. Správě a údržbě silnic tak způsobil škodu asi za pětadvacet tisíc korun. Po zloději a svodidlech pátrají bělští policisté.