Novostavby znovu přilákaly zloděje

Mladoboleslavsko/ V Bradlci a Sudově Hlavnu neunikly novostavby nájezdu zlodějů. V prvním případě nezvanému návštěvníkovi stačilo vypáčit dveře a jen vesele krást. Zmizel elektrický hoblík, přímočará i motorová pila a další nářadí v celkové hodnotě 20 tisíc korun. V Sudově Hlavnu se ztratil křovinořez, ponorné čerpadlo, motorová pila, ale i míchačka. Škoda je 80 tisíc korun.

Žena spala v keři u mateřské školky

Mladá Boleslav/ V jednom z křoví poblíž mateřské školy v ulici U Stadionu v Mladé Boleslavi si dala „dvacet“ jedna žena. Při kontrole okolí si ji všimli strážníci městské policie. Při kontrole totožnost hlídka poznala, že žena si před spánkem chvíli poseděla v některé z restaurací. Po upozornění na nevhodné chování byla žena nasměrována do svého bydliště a z místa odešla.

Do léčebny se muž moc vrátit nechtěl

Kosmonosy/ Přes měsíc se pohyboval mimo Psychiatrickou léčebnu v Kosmonosích třiadvacetiletý pacient. Okresním soudem v Nymburce mu přitom bylo nařízeno protitoxikomanické léčení. Počátkem května si ale vynutil odchod z léčebny. Od té doby na jeho návrat čekali lékaři marně. V neděli ho pak zadrželi policisté až v Praze při řízení auta. Od pondělí je znovu v léčebně.

Alkoholický mejdan bezdomovcům nevyšel

Mladá Boleslav/ Čtyři boleslavští bezdomovci vyrazili na místní autobusové nádraží na třídě Václava Klementa s alkoholem v ruce. Když začali popíjet, všimla si jich hlídka městské policie. Čtveřice mužů bez domova nebyla strážníkům vůbec neznámá. Na jejich prohřešky s alkoholem je totiž upozorňovali již několikrát. Po vyřešení věci museli všichni pijani prostor opustit.

Seniorka volala o pomoc. Omylem!

Mladá Boleslav/ Velká akce se rozběhla poté, co se u pečovatelek domu s pečovatelskou službou rozdrnčel signál, upozorňující na problém u jedné ze seniorek. Městská policie proto ihned přijela pro pečovatelku a společně vyrazili do místa bydliště ženy. Tam ale zjistili, že stará paní omylem shodila sluchátko telefonu, který hlásí tíseň. Ženě tak naštěstí v ohrožení nebyla.

Na falešné doklady si televizi nekoupil

Mladá Boleslav/ S falešnými osobními doklady vyrazil pro televizi za 28 tisíc korun muž do boleslavské prodejny elektra. V hotovosti platit nechtěl, a tak po předložení občanského a řidičského průkazu požádal o poskytnutí úvěru. Prodavačka ale nepravé doklady poznala, a tak muž místo sledování nové televize skončil na policejní služebně. Zadržené doklady podrobí policisté expertíze.