Opilý muž pokřikoval na celé okolí

Mladá Boleslav/ Celkem tři občané si strážníkům městské policie stěžovali na muže, který řve v ulici U Stadionu v Mladé Boleslavi v bytě. Muž nakonec otevřel své dveře až přivolané hlídce. Uvnitř se nacházeli tři mladí muži. Jeden z nich byl tak silně opilý, že neustále pokřikoval a rušil lidem spánek. Jeho dva kamarádi se snažili muže uklidnit a přislíbili, že se postarají, aby už nekřičel.

Peněženka zůstala ležet bez peněz

Mladá Boleslav/ Prázdnou peněženku našel v ulicích Mladé Boleslavi občan, který se rozhodl nález odevzdat strážníků městské policie. Uvnitř se ale nenacházela žádná hotovost. Zůstal jen občanský průkaz. Strážníci na Policii ČR zjistili, zda občan, bydlící mimo Mladoboleslavsku krádež nehlásil. Pokud se o peněženku nepřihlásí, předají doklady strážníci na magistrát.

Z „ložnice“ pod keři je vyháněli dvakrát

Mladá Boleslav/ Na základě stížnosti lidí vyráželi včera v noci strážníci městské policie do Erbenovi ulice v Mladé Boleslavi, kde pod keři pospávali bezdomovci. Strážníci tam objevili dva spící muže. Po uklizení nepořádku je z místa vykázali. O tři hodiny později se situace znovu opakovala. Bezdomovci se tam vrátili. I v tomto případě je strážníci z místa vykázali.

Parkování autem na chodníku? Proč ne!

Mladá Boleslav/ Půlkou auta stál na chodníku, druhou na silnici v Galetově ulici v Mladé Boleslavi. Při pravidelné pochůzce si ho strážníci městské policie. Majitel se u svého auta nezdržoval. Strážci pořádku proto na vůz umístili předvolání k podání vysvětlení na jejich služebnu.

Příšerné! V přírodě založili lidé skládku

Jemníky/ Při pravidelné kontrole okolí Jemníků narazila hlídka městské policie na černou skládku. Nepořádek bezohlední lidé vysypali na jednu z polních cest. Strážníci provedli na místě prvotní šetření a fotodokumentaci nepořádku. Pokud se ale nepodaří zjistit původce, nezbude nic jiného, než úklid odpadků řešit s oddělením odpadového hospodářství magistrátu.

Desítky řidičů znovu nedodrželo rychlost

Mladá Boleslav/ Další dopravně – bezpečnostní akce zaskočila řidiče v Mladé Boleslavi, Bezděčíně a Jemníkách. Strážníci městské policie se zaměřili na dodržování nejvyšší povolené rychlosti. Během měření strážníci zjistili celkem 26 přestupků. Ve 22 případech dostali řidiči pokutu na místě. Zbylé čtyři řidiče bude řešit úředníci boleslavského magistrátu.