Policie ČR o tom informovala na platformě X. „Jen za včerejšek pražští kriminalisté řešili dalších 7 případů nebezpečného vyhrožování (typicky "teď je řada na mě" a podobné výkřiky) nebo schvalování útoku na FF UK. Naprostá většina těchto „hrdinů“ již byla ustanovena,“ napsali policisté.

Po tragických událostech na univerzitě v Praze 21. prosince se podobné případy bohužel objevují. Už v pátek 22. prosince, tedy den po útoku, policie řešila případy lidí, kteří reagovali na čtvrteční čin střelce z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy (FF UK) jeho schvalováním, nebo se chtěli mstít rodině vraha. Pro muže, jenž uvedl, že se střelcem nechal inspirovat a bude zabíjet, si v Praze přišla zásahová jednotka. Čtrnáctiletý školák z Olomouckého kraje pak tvrdil, že vystřílí školu. Posléze policistům řekl, že šlo o „žert“.

V úterý 26. prosince ráno informoval portál Novinky.cz o incidentu z pondělka, kdy muž zavolal policii a vyhrožoval, že zastřelí obyvatele ubytovny v Rakovníku. Policisté dopadli podezřelého, žádnou zbraň u sebe neměl.