Městská policie měla ve čtvrtek štěstí na kuriózní a zároveň nechutné případy. Když strážníci kolem poledne sbírali ze země v ulici T. G. Masaryka namol opilého muže, který usnul na asfaltu s batohem na zádech a kalhotami i spodním prádlem staženým ke kolenům, netušili, že to je jen slabounký odvar toho, co je čeká za hodinu.

Ve 12.50 byli strážníci přivoláni na náměstí Republiky, kde muž vykonal velkou potřebu rovnou za lavičku. Strážníci jej donutili místo uklidit a následně jej vykázali. Nechutné? Rozhodně. Za půl hodiny však přišlo další hlášení.

„Přijali jsme oznámení občana z parku na Výstavišti ohledně muže, který výkaly znečistil lavičku. Hlídka městské policie zjistila dotyčného, který na výzvu výkaly částečně uklidil, ale vzhledem k zápachu musela firma Compag lavičku umýt," informoval policejní ředitel Tomáš Kypta.

Přečin muže, který si veřejný prostor spletl s veřejnými záchodky, byl následně projednán v blokovém řízení. Je otázkou, zda s bločkem dorazí na služebnu městské policie zaplatit pokutu, nebo pro něj v jiné části města najde zcela jiné využití.