„Ve čtvrtek 25. dubna tohoto roku sdělili mladoboleslavští kriminalisté obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu "loupež" a přečinu "krádež" dvěma mužům z Mladoboleslavska,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Muži se po vyhlédnutých hernách pohybovali ozbrojení a jenom během letošního dubna se dopustili několika loupežných přepadení barů a heren v Mladé Boleslavi, na Českolipsku a v Mělníku. S maskou na obličeji se dožadovali tržby.

„Trestnou činnost páchali v uvedených případech samostatně i ve spolupachatelství. Na svědomí mají ale například i krádež zboží v jednom ze zahradnictví na Mladoboleslavsku,“ pokračovala Nováková.

Svým chováním majitelům barů a heren pánové způsobili škodu za 300 tisíc korun. V některých případech dokonce použili na obsluhu těchto zařízení pepřový sprej. Poranění lidé následně skončili dokonce v nemocnici.

„Na oba obviněné byla uvalena vazba a za přečin "krádež" a zvlášť závažný zločin "loupež" jim nyní hrozí až desetiletý trest odnětí svobody,“ dodala Nováková.