Strážníci si při noční kontrole na třídě Václava Klementa u bývalé školy všimli muže. Ten měl na hlavě kapuci a nesl dvě velké papírové krabice. Hlídce bylo mužovo chování podezřelé a rozhodla se ho zastavit.

Že opravdu není něco v pořádku, ukázala už mužova první reakce. „Když hlídka zastavila vozidlo, muž se ihned před ní schoval do křoví,“ popsal ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Tato skrýš mu samozřejmě nepomohla a policie jej ve křoví zajistila. Ukázalo se tak, že k tomu všemu má podezřelý na sobě i pogumované pracovní rukavice. V krabicích, které měl u sebe, se nacházelo asi 40 až 50 kartonů cigaret.

Šlo o muže české národnosti. Kde cigarety vzal, ale policistům neřekl. Další přivolaná hlídka strážníků městské policie ovšem kontrolou v okolí zjistila, že byla vykradena trafika v obchodním centru Bondy. „Muž byl proto následně omezen na osobní svobodě pro podezření ze spáchání trestného činu,“ dodal Kypta s tím, že operační důstojník strážníků na místo přivolal Policii ČR, která si podezřelého a jeho případ převzala k dalšímu šetření.