Poslední prázdninový víkend si na řidiče v celé republice posvítili policisté. Větší počet policejních hlídek se tak objevil i na Mladoboleslavsku.

Jak uvedl Ladislav Mareš, tiskový mluvčí mladoboleslavské Policie ČR, dopravně-bezpečnostní akce měla hlavně preventivní charakter a policisté během ní rozdával řidičům vonné visačky do auta.

„Na nich kromě loga Policie České republiky a Středočeského kraje, jenž zajistil výrobu těchto dárků, naleznou základní upozornění pro řidiče,“ uvedl Mareš.
Visačky tak řidičům připomínají, že nemají telefonovat za jízdy, mají dodržovat maximální povolenou rychlost, jezdit s rozsvícenými světly a také používat bezpečnostní pásy.

„Během nedělní akce policisté na Mladoboleslavsku zkontrolovali na sto padesát řidičů,“ podotkl Ladislav Mareš. I poslední prázdninový víkend se na silnicích objevili „hříšníci“. Přestupku se dopustilo sedmadvacet řidičů. Policisté udělili pokuty v hodnotě přes dvacet tisíc korun.

„Jeden přestupek, řízení pod vlivem alkoholu, bude řešen oznámením na magistrát. Šest vozidel bylo ve špatném technickém stavu a čtrnáct řidičů překročilo maximální povolenou rychlost,“ dodal mluvčí.