Podle webu srbského deníku Blic je zadrženým nájemný vrah ze Srbska Čaba Der, uvedla agentura ČTK.

"Policistům se podařilo muže překvapit a zákrok byl proveden rychle a razantně. Následně bylo zjištěno, že zadržený disponoval padělanými doklady na jinou identitu a dvěma střelnými zbraněmi, municí a tlumičem. Rovněž používal maskovací prostředky, jako jsou paruka a brýle, aby změnil vzhled," informovala policejní mluvčí Lenka Sikorová. Podle webu Blicu se akce odehrála v pražském hotelu Amadeus, kde si údajný nájemný vrah pronajal pokoj před třemi týdny, uvedla agentura.

Srbská média, na něž se odvolává agentura AP, v lednu zveřejnila video, na němž zadržený muž vystupuje na bělehradském předměstí za bílého dne z auta, chladnokrevně zastřelí vedle stojícího člověka, znovu nasedne a z místa odjede, píše ČTK.

Zadržený muž putoval do policejní cely a ze strany justičních orgánů bude probíhat řízení o jeho předání do vyžadujících států.

Zákrok provedli policisté Národní jednotky cíleného pátrání Policie České republiky ve spolupráci se zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Středočeského kraje.