Kriminalisté z Mladé Boleslavi odhalili v těchto dnech skupinu podezřelých, kteří mají na svědomí na dvě desítky krádeží.

"Podle dosavadního šetření tři muži ve věku od dvaceti do třiadvaceti let v průběhu nejméně jednoho měsíce kradli benzín na různých čerpacích stanicích na Mladoboleslavsku, Nymbursku i v okrese Praha východ," řekl Boleslavskémudeníku policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Kradli pravidelně i cigarety

Podezřelí tankovali benzín do vozidla Ford a bez zaplacení pak z čerpadel odjížděli. Na vozidle měnili registrační značky.

Jak vyšlo najevo, má dvacetiletý mladík z této skupiny podezřelých na svědomí také krádež tří kartónů cigaret ve stánku v Mladé Boleslavi v ulici Jana Palacha. Podezřelý tehdy u stánku s tabákovými výrobky požádal prodavače o tři kartony cigaret. V ruce přitom držel pěti tisícikorunovou bankovku. Důvěřivý prodavač položil cigarety na pult. Mladík kartony vzal a z místa utekl.

Stejným způsobem se pokoušeli ukrást cigarety i na benzinových čerpadlech. Zatímco jeden z podezřelých tankoval, další si na prodejně benzínky objednal cigarety. K jejich krádeži nedošlo, protože prodavači je nechali mimo dosah podezřelého. Když mělo dojít na placení podezřelý buď chtěl platit kartou a nebo tvrdil, že si dojde pro peníze do auta. Celková škoda, kterou svými krádežemi způsobili, je odhadována na více než patnáct tisíc korun.

Znovu se vydali loupit v pondělí do Katusic

V pondělí se dokonce dva z podezřelých vydali opět do Katusic na Mladoboleslavsku, kde pod pohrůžkou použití zbraně požadovali po pracovníkovi výkupu druhotných surovin vydání peněz. S pohrůžkou neuspěli a přepadený je za použití sekery zahnal na útěk. Ještě téhož dne odpoledne se kriminalistům podařilo lupiče vypátrat a zadržet v Milovicích. Vše totiž nasvědčovalo tomu, že se pokusí v nejbližší době opět loupit.

Ve vozidle, s kterým ujížděli od benzínek bez zaplacení, policisté zajistili černou kuklu, rukavice a také plynovou pistoli, tedy věci, které použili při loupeži v Katusíicích. "Jeden z podezřelých je stíhán na svobodě, na další dva podali policisté cestou státního zástupce návrh na uvalení vazby. Návrh soud akceptoval a lupiči jsou již ve vazební věznici," dodal Mareš.