Policie žádné bližší informace k případu prozatím nesdělila, podle některých zdrojů se mohlo jednat o objekt v karlovarských Drahovicích. „Policisté objevili tělo pohřešovaného muže v jednom opuštěném domě na Karlovarsku,“ informoval o tragickém případu středočeský policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

Rozsáhlá pátrací akce po 21letém mladíkovi. | Video: PČR

Z vraždy kriminalisté podezřívají šestačtyřicetiletého muže, kterého zadrželi. Mladík v pondělí 22. ledna kolem 20 hodiny odjel z místa trvalého bydliště v obci Luštěnice na Mladoboleslavsku jako spolujezdec v osobním vozidle Renault Megane černé barvy, které řídil šestačtyřicetiletý muž.

Šestačtyřicetiletého muže zadrženého na Mladoboleslavsku už kriminalisté stíhají pro trestný čin vraždy. Tělo pohřešovaného mladíka bylo objeveno při společném pátrání středočeských a karlovarských policistů.

Podle vyjádření policie byla násilná smrt už potvrzena soudní pitvou. Policie ve středu uvedla, že se zmiňovaným automobilem mohli být oba muži viděni v době od 21:00 do 24:00 hodin na trase mezi okresy Mladá Boleslav a Karlovy Vary, případně přímo v krajském městě Karlovy Vary. „Na základě aktuálních poznatků nelze vyloučit, že by pohřešovaný mohl být omezen na osobní svobodě, popřípadě v ohrožení života,“ informovala o pohřešovaném policejní mluvčí Lucie Nováková. Nejhorší možný scénář se poté, bohužel, naplnil.

Do rozsáhlé pátrací akce po jedenadvacetiletém mladíkovi bylo okamžitě nasazeno kolem padesáti policistů i psovodi. Vzhledem ke zhoršeným klimatickým podmínkám, špatné viditelnosti a velmi členitému terénu, muselo být pátrání ve večerních hodinách ale ukončeno. Pokračovalo až poté, co se podmínky zlepšily. Na jeho konci pak byl nález mrtvého těla.