Petr Krstev, bankovní lupič, o kterém mluví celá země, před přepadením banky v pražské Novodvorské ulici pobýval v Mladé Boleslavi.

Zoufalý muž přepadl banku na Praze 4 ve středu a držel tam dvě rukojmí a požadoval za ně tři miliony korun. V pohotovosti tak byl celý kordon policistů, ostřelovačů i vyjednávačů. Rukojmí se naštěstí podařilo zachránit a Krstev putoval za mříže. Soud jej v pátek poslal do vazby.

Lupič se rozbrečel

Podle obhájce je to však příliš tvrdé. „Choval se slušně, na konci jednání se rozbrečel,“ uvedl Krstevův právník Radko Chudoba. Muž podle něj svého činu lituje a rukojmím nechtěl ublížit.

Do banky si přišel prý jen pro půjčku, aby mohl uhradit dluhy svým věřitelům, kteří jej měli vydírat a vyhrožovat rodině. Půjčku ale nedostal, tak se druhý den odhodlal k zoufalému činu. V bance měl u sebe jen plynovou pistoli, prý nechtěl nikomu ublížit.

Má byt v Mladé Boleslavi

Krstev má trvalé bydliště v Bělčicích v jižních Čechách. Jeho tamní luxusní dům málem skončil v dražbě kvůli dluhu, který má u banky. Soud však zatím dražbu odložil. Přesto se Krstev v jižních Čechách nezdržoval.

Podle našich informací pobývalv bytě v Mladé Boleslavi, kde žil zřejmě i několik let. „Policie tam hned ve čtvrtek provedla poměrně velkou domovní prohlídku,“ řekl v pátek Boleslavskému deníku zdroj obeznámený s případem.

Dodal, že policie v bytě nenašla nic, co by jakkoliv souviselo s pražským přepadením. Více informací zatím policisté nesdělili. „Nemám informaci o tom, že by v souvislosti s tímto případem byla v Mladé Boleslavi prováděna nějaká domovní prohlídka,“ uvedl mladoboleslavský policejní mluvčí Ladislav Mareš.