Případ z pondělní noci vyvrací doslova kacířskou myšlenku, že policejní psi jsou přežitek.

Třiatřicetiletý muž z Olomoucka se v noci na úterý v Přepeřích vloupal do myslivecké chaty. Překonal kovovou mříž a rozlomil zámek. Pokusil se ukrást nejenom lovecké trofeje, ale připravoval si k odcizení i elektroniku a potraviny.

Ve chvíli, kdy vstoupil do chaty, jeho přítomnost zaregistrovalo zabezpečovací zařízení, které ihned zalarmovalo nejen uživatele chaty, ale také policisty z Mnichova Hradiště.

Hlídka ihned vyrazila na místo, ale v chatě už zloděje nezastihla. Kriminalistický technik se tedy ujal své práce při zajišťování stop na místě a po stopách zloděje se vydal policejní pes.

Netrvalo dlouho a pes policisty dovedl až ke zloději Skrýval se schoulený ve křoví nedaleko chaty a dlouho ani nezapíral.

O tom, že se skutečně jedná o zloděje, svědčilo také to, že měl u sebe potraviny z chaty a část bezpečnostního zařízení, které chtěl zneškodnit. Policisté muže zadrželi a předali kriminalistům.

Při jeho výslechu vyšlo najevo, že vloupání do chaty nebylo zdaleka jeho jediným prohřeškem. "Během října a listopadu se v okolí Mnichova Hradiště dopustil několika krádeží věcí z vozidel a nepohrdl ani naftou z autobusu. Celkem způsobil škodu několik desítek tisíc korun," uvedl policejní mluvčí David Schön.

V úterý odpoledne vyšetřovatel muže obvinil z krádeže a poškozování cizí věci.

"Vzhledem k tomu, že je v současnosti ve zkušební době za již dříve spáchané krádeže, hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody," dodal policejní mluvčí.

Trestní stíhání je vedeno na svobodě.