Odhalili 121 přestupků, z nichž většinu vyřešili na místě. V takzvaném příkazním řízení neboli – jak řidiči často říkají postaru – blokovou pokutou. Za 115 přestupků vyměřili pokuty v celkové výši 35 400 korun (v průměru tedy prohřešek „spravily“ tři stovky) a šest přestupců oznámili úřadům k dalšímu projednání ve správním řízení. Jsou mezi nimi nejen motoristé, ale i jeden cyklista.

Řidiči se nejčastěji provinili tím, že usedli za volant vozidla v nevyhovujícím technickém stavu. Takových případů bylo celkem 26, uvedla Čermáková. „Bezpečnostní pásy během jízdy nepoužilo celkem devět řidičů,“ dodala mluvčí s tím, že v tomto případě se věc vyřešila vesměs příkazem na místě. Stejně jako čtveřice porušení nejvyšší povolené rychlosti. „Překročení hmotnosti vozidla policisté řešili ve dvou případech,“ informovala dále Čermáková.

Devět cyklistů se provinilo tím, že za snížené viditelnosti neměli na kole vepředu bíle svítící světlomet a vzadu červenku svítilnu nebo blikačku. Osm dostalo pokutu na místě, devátý z přistižených jezdců na kole postupuje do dalšího kola řešení přestupku v podobě správního řízení. Mezi chodci se pak našlo hned 14 takových, kteří se za snížené viditelnosti pohybovali mimo obec bez toho, že by byli vybaveni reflexními prvky. Všechny tyto přestupky se vyřešily v příkazním řízení.

Policisté však rozdávali nejen pokuty, ale také reflexní pomůcky. Ty od nich kvůli lepší viditelnosti dostávali při kontrolách jak chodci, tak i cyklisté. Současně s poučením, že pokud je řidiči motorových vozidel lépe uvidí, významně se tím sníží riziko, že se stanou účastníkem dopravní nehody.