Muž měl podle policistů navštívit prodejnu hraček v centru Mladé Boleslavi v polovině února. „Z výlohy měl odcizit dvě krabice s hrou Pokémon v hodnotě více jak 4 tisíce korun a odejít bez zaplacení,“ uvedla mluvčí policie Barbora Schneeweissová.

Na začátku března pak obdobným způsobem navštívil jedno z boleslavských knihkupectví. Odnesl si deset komiksů Pokémon. Obviněný muž tak může za krádež skončit ve vězení. Barbora Schneeweissová doplnila, že tam muže strávit i tři roky. „To i proto, že byl za obdobnou majetkovou trestnou činnost odsouzen několikrát v posledních třech letech,“ dodala.

Pokémon je slavná japonská franšíza, která začala jako videohra, posléze se stala celosvětovým fenoménem díky anime seriálu a navazujícím filmům. Motivy s Pokémony, kterých bylo původně v 90. letech 150, dodnes se však jejich počet rozrostl na tisícovku, se později rozšířily také na karetní hry či komiksy. V roce 2016 zaznamenala celosvětový úspěch také mobilní hra Pokémon GO. V roce 2019 pak přišel do kin i hraný film Pokémon: Detektiv Pikachu (na snímku).
close Kino Napajedla: Pokémon: Detektiv Pikachu info Zdroj: archiv Deníku zoom_in Pokémon: Detektiv Pikachu