„Činu se dopustil dne 30. června tohoto roku v Mladé Boleslavi v ulici Na Šafranici v brzkých ranních hodinách,“ uvedla mladoboleslavská policejní mluvčí Lucie Nováková.

Žena šla před osmou hodinou ráno do zaměstnání. V tu chvíli k ní přiskočil neznámý mladík s rouškou na obličeji, chytil ji za kabelku a přitlačil vší silou ke zdi. Žena se bránila a začala křičet. Násilník měl ovšem mnohem větší sílu a žena se ubránit nedokázala.

Po chvíli se přesto pokusila o další souboj. Tentokrát byla úspěšná, muže odstrčila a utekla do práce. Z místa zmizel i násilník. Z obličeje si přitom sundal z roušku. Vše zachytily bezpečnostní kamery. Po příchodu do zaměstnání se znásilněná žena psychicky zhroutila. Její vedoucí proto ihned přivolal policii.

Za znásilnění nyní hrozí obviněnému muži v případě prokázání viny až pětiletý trest odnětí svobody. V pátrání policistům pomohla také výzva vůči veřejnosti uveřejněná v médiích.

„Děkujeme médiím za spolupráci a pomoc formou opakovaných výzev veřejnosti. Občanům děkujeme za sdílení informací, podněty a všímavost,“ dodala Nováková.

K případu, který pro policii nebyl vůbec jednoduchý, se vyjádřil také ředitel mladoboleslavského územního odboru Marek Jirouš. „Stěžejním důkazem, byl nedopalek cigarety zajištěný na místě činu. Díky analýze DNA a skutečnosti, že pachatel se kvůli předchozímu drobnému prohřešku ocitl v policejní databázi, kriminalisté zjistili konkrétní jméno. To ale stále byl jen nepřímý důkaz. Policisté museli z ostatních indicií vytvořit důkazní řetězec, s kterým byl pachatel konfrontován a k činu se nakonec doznal," uzavřel Jirouš.