Atrakce, která lákala v kteroukoliv denní i noční hodinu k tomu, aby si člověk jen tak pro radost zabrnkal, přišla někdy v noci z pondělí na úterý 
o „střechu nad hlavou".

„Někdo ukradl látkový stan, kterým bylo piano přikryto tak, abychom ho ochránili od deště a dalších vlivů počasí," potvrzuje Jan Kurka za iniciativu Mladá Boleslav - fairtradové město, která stojí za umístěním nástroje do parku nedaleko kruhového objezdu u náměstí Míru.

Naposledy byl stan nad pianem viděn v pondělí, bohužel na místo, kde nástroj stojí, není údajně vidět z žádného „oka" kamerového systému mladoboleslavské městské policie.

„Stan jsme měli vypůjčený 
z Vostrova, jeho hodnota byla zhruba sedm tisíc. A podle policistů, kterým jsme samozřejmě krádež hlásili, není moc velká šance, že by byl zloděj nalezen," podotkl Jan Kurka.

Že se případem policie zabývá potvrdil i mluvčí mladoboleslavských mužů zákona David Schön: "Po pachateli intenzivně pátráme a touto cestou se obracíme na veřejnost s žádostí o pomoc. Žádáme případné svědky, kteří mohou poskytnout důležité informace, aby policisty kontaktovali na čísle 974 877 702, nebo na lince 158," uvedl.

Ještě v průběhu středečního dopoledne pak bylo rozhodnuto o tom, že piano bude přestěhováno.

Povětrnostní podmínky nástroji totiž nedělají zrovna dvakrát dobře, takže musí být průběžně dolaďován, a ještě než bude na zimu přestěhován do interiéru kavárny Blues café, našel dočasné útočiště nedaleko Vzdělávacího centra Na Karmeli.

Mezi starým a novým areálem Vzdělávacího centra Na Karmeli je zastřešený průchod, kde bude prozatím piano umístěno.

A co by organizátoři instalace piana do veřejného prostoru vzkázali nenechavému zloději? "My se tím rozhodně nenecháme odradit. Piano mělo u lidí velký úspěch, takže se této myšlenky určitě nevzdáme jen kvůi nějakým vandalům," řekl k tomu Jan Kurka.