Ženám nabídnul snadný „vedlejšák“. Kriminalisté jim to ale překazili. 

Trojici podvodníků odhalili a zadrželi ve středu v Mladé Boleslavi v obchodním centru Bondy mladoboleslavští kriminalisté.

Jeden muž a dvě ženy z Liberecka společně zkusili podvést úvěrovou společnost.

Pětatřicetiletý muž, který vše organizoval, měl tento byznys zajímavě připravený. Jak vyplynulo z vyšetřování, nabídl několika ženám snadný přivýdělek. Ženy měly pouze s falešnými doklady, které jim dal, vyzvednout zboží objednané přes internet. Za tuto „službu“ jim jejich zaměstnavatel slíbil tři tisíce korun.

„Muž nejprve koncem února požádal prostřednictvím internetového obchodu o úvěr u jedné společnosti na dva mobilní telefony v hodnotě asi třicet tisíc korun. Nepoužil ale svoje osobní údaje, ale vydával se za pětadvacetiletou ženu. Na základě nepravdivých údajů mu byl úvěr schválen a tak vyzval jednu z oslovených žen, aby zboží ve výdejně obchodu v areálu Bondy centra v Mladé Boleslavi vyzvedla,“ říká policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Dovezl tak ženu až na parkoviště, kde si od něj vzala padělané doklady včetně občanského průkazu, kopie rodného listu a potvrzení o výši příjmů, a telefony vyzvedla. Po odevzdání zboží dostala tři tisíce korun.

Po tomto svém úspěchu obdobně postupoval muž i v druhém případě, když si na internetu objednal pod cizí identitou dva notebooky v celkové hodnotě asi třicet tisíc korun. Opět připravil padělané doklady a další ženu požádal, aby za použití falešných dokladů telefony vyzvedla. Zároveň pod další falešnou identitou připravil odběr dalšího notebooku v hodnotě kolem třiceti tisíc korun.

„Na vyzvednutí zboží si ve středu do Mladé Boleslavi přivezl dvě ženy. To ale netušil, že na něj i jeho společnice už čekají mladoboleslavští kriminalisté. Po vyzvednutí dvou notebooků muže i obě ženy u Bondy centra zadrželi. Kromě falešných dokladů u žen zajistili i paruky, kterými se chtěly při vyzvedávání zboží maskovat,“ uvedl Mareš.

Všichni jsou podezřelí z úvěrového podvodu. Ženy jsou stíhány na svobodě. Muž byl navíc obviněn z trestného činu padělání a pozměňování veřejné listiny a policisté podali cestou státního zástupce návrh na jeho vzetí do vazby. Soudce v pátek odpoledne na podvodníka uvalil vazbu.

Vše totiž nasvědčuje tomu, že podvody zjištěné v Mladé Boleslavi nebudou zdaleka jedinými, kterých se obviněný dopustil.