Jen během tohoto týdne řešili městští strážníci i policie podobných případů desítky.

Vrcholem pak byl čtvrteční večer, kdy na Slovance nalezli mladou dívku viditelně zmoženou alkoholem, padající a potácející se po ulici.

„Ukázalo se, že dívce ještě není ani třináct let, a podle orientační dechové zkoušky měla v těle 1,75 promile alkoholu," líčí jen těžko uvěřitelný případ velitel městské policie Tomáš Kypta.

V takových případech jsou vždy kontaktovaní rodiče dítěte a také sociální odbor magistrátu. Vzhledem k opravdu vysoké dávce alkoholu v těle byla dívenka navíc umístěna na dětském oddělení Klaudiánovy nemocnice.

Asi nešlo o náhodu, když byla jen o dvě hodiny dříve nalezena v altánku na Štěpánce partička popíjející mládeže, a mezi nimi patnáctiletá sestra hospitalizované dívky. Ani ona nebyla střízlivá, takže sociální pracovnice bude mít v této rodině opravdu napilno.

Jak se shodují nejen strážníci, ale i sociální pracovníci, podobných případů na Boleslavsku přibývá, a hranice, kdy podle zákona stále ještě děti testují alkohol, se snižuje. Dvanáctiletí školáci nejsou výjimkou.

Problém je ve snadné dostupnosti alkoholu jak v domácnostech, tak i v některých obchodech a provozovnách. Tím se bude také zabývat čtvrteční Boleslavský deník!