Dva řidiče, kteří neměli co dělat za volantem motorových vozidel, zadržely o víkendu hlídky policie na různých místech Mladoboleslavského okresu.

„V pátek ve večerních hodinách kontrolovali policisté v Dobrovici řidiče vozidla Citroën. Provedenou kontrolou a šetřením v evidencích policisté zjistili, že pětatřicetiletý muž z Liberecka má Okresním soudem v Semilech vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do června příštího roku,“ uvedl Vratislav Brynych z Mladoboleslavské policie.

Muž si tak na dobrovické policejní služebně vyslechl podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. „Hrozí mu trest odnětí svobody až na půl roku, nebo peněžitý trest,“ upřesnil Brynych.

Dalšího řidiče bez potřebných dokladů přistihli policisté v Havlíčkově ulici v Mladé Boleslavi. Čtyřiadvacetiletý cizinec se tam proháněl peugeotem 405. K řízení motorových vozidel ale žádné oprávnění neměl. I on putoval na policejní služebnu, kde si vyslechl podezření ze spáchání trestného činu řízení motorových vozidel bez řidičského oprávnění. „Hrozí mu trest odnětí svobody na jeden rok, nebo peněžitý trest,“ doplnil policista Brynych.

O víkendu se také bouralo. Celkem se stalo 21 dopravních nehod. U dvou z nich za to mohl alkohol. Jedna osoba byla při karambolech těžce zraněna.

Policisté také žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování nehody. Hledají svědky dopravní nehody, která se stala ve čtvrtek v 8.45 na křižovatce ulic Laurinova a Šmilovského v Mladé Boleslavi. „Srazila se tam vozidla Škoda Octavia a Felicia. Ke zranění osob nedošlo, ale následně byla zranění nahlášena,“ uvedl Brynych. Policisté nyní hledají svědky nehody, kteří by mohli přispět k vyšetření případu. „Informace mohou občané sdělit na dopravním inspektorátu Policie ČR proti kinu Forum a telefonicky na číslech 974 877 255 nebo na lince 158,“ dodal Vratislav Brynych z mladoboleslavské policie.