Skočím a zabiju se! Vyhrožoval muž, který se v pátečním večeru rozhodl spáchat sebevraždu skokem před rozjetý vlak!

Drama se odehrálo na mostě u Bondy centra v Mladé Boleslavi. Muž se nebezpečně nakláněl nad kolejištěm, kudy denně jezdí mnoho vlaků s cestujícími směrem na hlavní nádraží, nebo na Dolní Bousov. Vlaky tady nemají extrémně velkou rychlost vzhledem k blízké zastávce, i tak by mohl mít skok do kolejiště tragické následky.

Události nabraly rychlý spád, když si sebevraha všiml jiný muž, jenž čtvrt hodiny po desáté hodině v noci zalarmoval městskou policii. „Vyslaná hlídka na místě skutečně našla muže, který již stál za zábradlím na okraji mostu. Jeden ze strážníků ihned zareagoval, muže zachytil a přitáhl k zábradlí,“ řekl Deníku ředitel Městské policie Mladá Boleslav Tomáš Kypta.

Druhý strážník mu přiběhl na pomoc a společně muže přetáhli zpět na chodník za zábradlí. Operační důstojník mezi tím na místo přivolal záchranku, která si muže převzala. Jednalo se o osmačtyřicetiletého Slováka. Jelikož byl pod vlivem alkoholu a hrozilo nebezpečí, že sebevraždu zopakuje, provedla hlídka strážníků asistenci záchranné službě při převozu muže do nemocnice. Ten byl po vyšetření převezen nejprve na záchytnou stanici a druhý den ráno do psychiatrické léčebny v Kosmonosech.