Trojice opilých cizinců se z regálu v obchodu pokusila odcizit lahev alkoholu. Přenést ji přes pokladnu bez zaplacení se jim ale nepodařilo. Pracovníci bezpečnostní služby jim už byli v patách. „Bezpečnostní služba chtěla od nich, aby ukradený alkohol vrátili. To se jim ale nedařilo, proto si přivolali na pomoc městskou polici,“ uvedli ve své zprávě strážníci městské policie v Mladé Boleslavi. Ti na místo přijeli během několika minut.

Ihned po jejich příjezdu je opilí cizinci začali slovně napadat. Výhrůžek nebyli uštědřeni ani pracovníci bezpečnostní služby. Poté ale opilci přitvrdili. „Začali vyhrožovat fyzickou likvidací za pomocí Ukrajinců,“ vylíčil případ jeden ze strážníků městské policie.

„Hlídka městské policie požádala agresivního muže, aby se legitimoval. Ten sáhl do kapsy, ale místo dokladůtotožnosti vytáhl takzvaný boxer a na strážníka zaútočil,“ uvedl Vratislav Brynych z Okresního ředitelství policie v Mladé Boleslavi.

Strážník se pokusil útok vykrýt a útočník ho zasáhl do pravé ruky. Způsobil mu tak zhmoždění ruky. Následně se podařilo policistům muže zpacifikovat a nasadit mu pouta.

Dvaadvacetiletý cizinec není policistům neznámý. Před několika týdny museli zasahovat u rvačky, kterou právě tento mladík způsobil.

Na místo okamžitě přijela i státní policie, která si případ převzala k došetření. Muže převezla na mladoboleslavské obvodní oddělení. „Muž byl vyslechnut a poté propuštěn. Vyšetřován je tak na svobodě,“ uvedl Brynych.

Muži nyní hrozí obvinění z trestného činu útoku na veřejného činitele. Útočník navíc může dostat i delší trest, protože na strážníka zaútočil se zbraní v ruce. „ Za jeho počínání mu nyní hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let,“ upřesnil možný trest policista Vratislav Brynych.

Jeho dva kamarádi, kteří též byli přistiženi při krádeži, dostali pokutu.