Strážníci přijali oznámení o chrčícím muži ležícím na Křížkových schodech před čtvrt na deset večer. Operátor telefonní linky oznamovateli doporučil, aby okamžitě zavolal záchranku, a na místo vyslal hlídku městské policie. „Strážníci na místě nalezli silně podnapilého muže, který byl navíc pomočený a nebyl schopen komunikace ani chůze,“ uvedl velitel městské policie Tomáš Kypta.

Muž byl ale neschopen jen zdánlivě, a tak trochu klamal tělem. „Při příjezdu rychlé záchranné služby začal být agresivní, kopy se snažil napadnout lékaře, proto byl za použití donucovacích prostředků znehybněn a následně mu byla přiložena pouta," doplnil šéf strážníků.

Vzápětí byl opilý agresor za asistence strážníka převezen sanitkou na interní oddělení Klaudiánovy nemocnice, kde tamní lékař rozhodl o jeho umístění na záchytnou stanici.

Ilustrační foto.
Nejméně jednu třídu v karanténě má 126 středočeských škol

Napadení lékařského personálu, který se snaží pomoci pacientovi, není na Boleslavsku novinkou. Před sedmi lety se nepěkný příběh rovněž za asistence městských strážníků odehrál na úrazové ambulanci přímo v Klaudiánově nemocnici. O pomoc tehdy požádala strážníky sloužící zdravotní sestra. „Ti byli svědky problémů s pacientem. Šlo o muže slovenské národnosti, který po převozu vozidlem rychlé záchranné služby a následném ošetření bezdůvodně napadal zdravotní personál pohotovosti," řekl Tomáš Kypta.

Jeho muži se agresivního pacienta pokoušeli zklidnit nejprve domluvou, on ovšem v útocích na personál nemocnice pokračoval, a byl tak nebezpečný nejen sobě, ale i komukoliv, kdo se ocitl v jeho blízkosti. „Strážníci neměli jinou možnost, než agresorovi nasadit pouta. Celou věc si přebrala k řešení Policie České republiky," dodal velitel strážníků.