Incident v pobočce rychlého občerstvení se stal v neděli krátce před desátou večer, kdy se zaměstnanci McDonald’s obrátili na městskou policii, protože žena odmítala kuchyň restaurace opustit. Hlídka se vydala na místo, žena se ale mezitím rozhodla, že už ji celá situace nebaví a vydala se na nedaleké parkoviště před Kauflandem. I nadále však působila zmateně.

„Strážníci ženu na parkovišti kontaktovali a vyzvali k předložení dokladu totožnosti a vysvětlení celé situace. Byl z ní silně cítit alkohol, nechtěla s hlídkou komunikovat, přesto posléze vytáhla z kapsy pas. Zřetelně podnapilá žena dala strážníkům najevo, že se chce vydat do místa bydliště někde v sídlišti, což vzhledem k tomu, že byla schopna samostatné chůze, strážníci akceptovali. Ženu poučili, aby k cestě použila jen chodníky a popřáli jí šťastnou cestu a hezký večer," popsal zástupce ředitele městské policie Stanislav Holub.

Incident tím ale zdaleka neskončil. Žena se totiž po cestě opakovaně pokoušela dostat do zaparkovaných aut, lomcovala za kliky a zkoušela vozy otevřít. Strážníci ženu opět důrazně vyzvali, aby šla rovnou domů.

Ona ale místo toho proskočila mezi zaparkovanými auty přímo do vozovky mezi projíždějící vozidla. „Jelikož ohrožovala bezpečnost silničního provozu i svůj život a zdraví, zaparkovali strážníci služební vozidlo na přilehlou autobusovou zastávku, zapnuli modré výstražné světlo, aby upozornili projíždějící řidiče na možné nebezpečí a vyzvali ženu, aby šla okamžitě na chodník. Ta však začala utíkat středem vozovky od hlídky rychle pryč, načež ji strážník doběhl, uchopil za pravou paži a vrchní část oděvu a nasměroval ji na chodník. Žena křičela na strážníky, snažila se vytrhnout. Tyto agresivní nálady střídala s okamžiky klidu a pláče," líčil drama Stanislav Holub.

Vzhledem k tomu, že žena nebyla evidentně schopna ovládat své chování a jednání, převezli ji strážníci k lékařskému vyšetření na interní oddělení Klaudiánovy nemocnice. Orientační dechová zkouška ukázala 1,77 promile alkoholu v dechu.

V průběhu vyšetření začala být žena silně agresivní, proto jí hlídka musela přiložit služební pouta. Poté se ještě dvakrát pokusila kopem napadnout ošetřující personál, v čemž jí strážníci pomocí hmatů a chvatů zabránili. Po vyšetření lékař rozhodl o jejím umístění na protialkoholní záchytnou stanici, kam ji hlídka městské policie také doprovodila.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.