První tři případy zaznamenali policisté ve čtvrtek 4. února v blízkosti zastávek Lomnická a Hostavice v Praze 14. „Zde podezřelý pohybující se na jízdním kole sledoval ženy a následně před nimi masturboval. Poškozené daly policistům velmi podrobný popis podezřelého, díky kterému jej policisté na kamerových záznamech dohledali v jednom z obchodních řetězců, kde si byl během incidentů nakoupit," informovala mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová.

Zdroj: Policie ČR

Čtvrtý případ se stal v pondělí 15. února krátce před jedenáctou hodinou dopoledne. Dvě mladé dívky čekaly na nádraží Dolní Počernice na vlak. Naproti spatřily muže, který je sledoval a přitom masturboval. Obě ustrašené dívky „onanistu“ natočily na mobilní telefon a odjely prvním vlakem domů. Celou věc pak oznámily na obvodním oddělení v Kolíně.

Policie hledá pachatele i další poškozené

„Policisté vyhodnotili kamerové záznamy ze všech dosud oznámených případů a zjistili, že tuto trestnou činnost páchá jedna a tatáž osoba. Dále se domnívají, že poškozených může být více. Z tohoto důvodu vyzývají případné další poškozené, aby se přihlásily na linku 158," požádala mluvčí.

Hledaný je ve věku kolem 45 – 50 let, vysoký 175 – 180 centimetrů. Má prošedivělé vlasy po ramena, které jsou v horní části prořídlé a neudržované vousy. Na sobě měl vínovou prošívanou zimní bundu s nášivkou na levém rukávu, mikinu s kapucí a džínové kalhoty. Na nohou měl černou pracovní obuv a na zádech zelený sportovní batoh s popruhy.

Pohybuje se na starším typu kola červeno-bílé barvy. Markantní na něm jsou řídítka zahnuté do tzv. beranů, velké sedátko a na rámu kola je připevněný bílý stojan na láhev.

Třiapadesátiletý muž se přihlásil po zveřejnění případu v médiích sám na policii, s níž chce spolupracovat. „Touto cestou vyzýváme případné další poškozené, aby se přihlásily na linku 158. Kriminalisté se domnívají, že poškozených může být víc," informovala Siřišťová.

Kriminalisté třetího policejního obvodu v současné chvíli provádí standartní úkony trestního řízení.