Další ztracené dítě! Po záhadně zmizelé Aničce to nyní vypadalo, že Mladoboleslavsko bude mít podobně smutně proslulého hrdinu.

O tom, že se její kluk nevrátil ze školy jako obvykle, upozornila rozrušená matka policisty na lince 158. „Matka chlapce policistům oznámila, že její syn, který navštěvuje školu v Mladé Boleslavi, se nevrátil odpoledním ani večerním autobusem do místa bydliště v Žebicích.

Se synem se na Mladoboleslavsku přistěhovali před krátkým časem, a tak ani netušila, kde by mohl být. Policisté z Bělé pod Bezdězem stejně jako jejich kolegové z Mladé Boleslavi začali ihned intenzivně po nezletilém chlapci pátrat,“ řekl Deníku mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš.

Policisté Prohledávali herny, zdravotnická zařízení i další místa; nic. Nakonec muži zákona zjistili, že školák měl jet domů autobusem na lince Mladá Boleslav – Mšeno.

Policistům se také podařilo ve spolupráci s kolegy z Mělnicka zjistit, která firma dopravu na této lince zajišťuje a také najít řidiče, který v pátek na lince jezdil – ten uvedl že v Žebicích chlapec určitě nevystoupil, a že se domnívá, že chlapec vystoupil někde mezi stanicemi Podkováň a Skalsko.

Podle jeho prvotního tvrzení do Mšena s ním jela už jen jedna cestující. Přesto se řidič nakonec vydal zaparkovaný autobus zkontrolovat.

A tady náš příběh nabírá šťastný konec: při prohlídce vozu šofér zjistil, že chlapec spí mezi zadními sedačkami! Autobusového nocležníka ve Mšeně převzala policejní hlídka a na tamním obvodním oddělení si ho vyzvedli policisté z Bělé pod Bezdězem.

Ti ho po krátkém výslechu, kterým se ujistili, že se školák nestal obětí žádného trestného činu, v půl druhé ráno předali rodičům. Kluk sdělil, že po cestě domů v autobuse prostě usnul. Budiž tak vztyčen varovný prst učitelům, již robata přetěžují, i vůdcům vozidla, kteří po skončení „šichty“ toto řádně neprohlédnou.